Minimalismus a swap

Trend minimalismu jakožto životního stylu se v posledních měsících i u nás v České republice stal velmi populární. V mnohém tomu přispěla Marie Kondo a její populární pořad na streamingové platformě Netflix, kde nekompromisně zeštíhluje domácí šatníky. Spoustu lidí to uchvátilo natolik, že se zamysleli nad obsahem svých šatních skříní, začali je probírat a zbavovat se věcí, které již nenosí či nepoužívají. Ne vždy však zvolili ten nejlepší způsob.
Dlouho nenošené oblečení totiž mnohdy skončilo v koši. To ale není ideální řešení a už vůbec ne udržitelné. Podstatou filosofie minimalismu je, že si v životě ponecháváme věci, které nám přinášejí radost, a zbavujeme se věci, které tak nečiní. Jenže to, co nepřináší radost nám, může přinést spoustu radosti někomu jinému. A v tomto ohledu je nejlepší možností swap, nebo-li směna jedné věci za druhou.Každý čas od času potřebujeme v domácnosti něco doplnit. A každý v domácnosti najdeme věc, na které pouze sbíráme prach. Místo toho, abychom jednoduše tento „prachosbírač“ odhodili do koše, je lepší ho dát někomu, kdo jej zrovna potřebuje výměnou za něco, co momentálně potřebujeme my.

Tímto způsobem zajistíme, že každá věc, kterou jsme předtím koupili, která nám spoustu let sloužila a může ještě sloužit někomu jinému, na jejíž výrobu bylo vynaloženo hodně úsilí, práce a materiálu, nepřijde vniveč a zvýšíme její životnost. Swap tedy dokonale doplňuje filosofii minimalismu a je na nás, abychom tuto myšlenku uvedli v život.

aneb „Dej a bude ti dáno“
293 views0 comments

Recent Posts

See All