leepa v11 inverse_transprent.png
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

Naší vizí je vytvořít ekosystém, který spojuje lidi a posiluje rovnováhu mezi konzumem a udržitelností

Jak vizi naplníme?

Chceme vytvořit nové atraktivní tržiště, kde je obchod hravý, není závislý na penězích, propojuje lidi, a to prostřednictvím inovativního řešení v podobě mobilní aplikace. Naše vize se však neomezuje pouze na výměnu věcí a služeb mezi lidmi. V dlouhodobé perspektivě chceme vytvořit ekosystém, kde si lidé mohou naplnit veškeré svoje potřeby. Mimo jiné nás také zajímá veřejný prostor, inovace a technologie spojené právě s udržitelností. Efektivní využívání moderních technologii považujeme za základní prvek k tomu změnit svět k lepšímu.

Udržitelnost

Aktuální konzumní cyklus není udržitelný. Neustále se zkracuje a nutí lidi k nakupování věcí, přestože ty staré mohou sloužit ještě několik let. Lidé tak pod tlakem reklamy a společnosti nakupují čím dál více věcí, které nepotřebují. Více pracují a  ztrácejí tak vnitřní svobodu a rovnováhu mezi osobním a pracovním životem. Proto se nám velmi líbí myšlenka minimalismu, jakožto filozofie, která je postavena na tom, že lidé se zbavují věcí, které v životě již nepotřebují. V současné době však není dostatek alternativ ke klasickému nákupnímu chování a proto přicházíme s aplikací Leepa.

Rovnováha

Jedna z hlavních hodnot Leepy je rovnováha. Nechceme říkat, že konzum je jediné zlo a pranýřovat někoho za to, že si pro radost koupí něco hezkého. Naopak, myslíme si, že je to přirozené. Je ale velmi důležité najít rovnováhu v nákupním chování. Proto prostřednictvím aplikace Leepa chceme dát lidem možnost naplnit si část svých potřeb nezávisle na penězích, tím získat více času na aktivity, které je naplňují, a podpořit tak celkovou udržitelnost.